Počítačová sieť JVC.NET

Networking is possible everywhere...

Počasie

Predpoved pocasia :: www.meteo.sk

Anketa

Návštevy

TOPlist

História

V apríli sme umiestnili všetky sektorové antény na jednu vyššie umiestnenú spoločnú konzolu. V marci 2011 sme prvý krát pripojili sieť na internet pomocou telefónneho káblového rozvodu, čím sme výrazne znížili stratovosť paketov a zvýšili kvalitu internetu.
V auguste sme spustili Routerboard.
Dňa 10.05.2009 sme spustili jednoduchý FTP server a rozdelili sieť na tri 130 stupňové sektory pomocu sektorových antén s horizontálnou polarizáciou, aby sme zvýšili rýchlosť a priepustnosť dát v rámci siete.
5. V januári 2007 sme zákúpili 1. Access Point a všesmerovú anténu a tak sme konečne spustili prevádzku ktorá umožnuje pripojenie viacerých userov, bez nutnosti vzájomnej viditeľnosti jednotlivých userov. Samozrejme sme zakúpili aj príslušné chladiče, rozdvojky, časový spínač a mnoho ďaľšieho na bezproblémový chod siete......................................................................................................................... V novembri a októbri 2008 sme zakúpili profesionálne zariadenia: Routerboard, Mikrotik a anténu pre 5 GHz pásmo, ktoré zvýšia kvalitu a rýchlosť pripojenia na sieti internet.
4. V polovici septebra 2006 sme zaviedli pripojenie do internetu pomocou dostupnej služby rýchly internet od nemenovaného operátora :). Sľubovaná kvalita služby však bola v nedohladne, tak sme začali hladať nové alternatívy pripojenia do internetu.
3. Začiatkom septembra 2006 sa 1. krát pomocou wi-fi spojili 2 PC - na vzdialenosť 240 m Ad-hoc spôsobom s historickými komponentami . Vtedy nám sieť bežala na príjemných 350 kB/s, ale často vypadával signál. Následne sme kontrolovali kábeláž a konšztrukciu antény niekoľko krát. No kedže pohár trpezlivosti pretiekol, kúpili sme wifi zariadenia .
2. Kedže pripojenie do internetu bolo možné jedine telefónnou linkou a prípadne telefónom niektorého mobilného operátora, začala sa hľadať alternatíva k pripojeniu do internetu. A samozrejme sme začali hľadať potencionálnych zaujemcov o pripojenie.
1. Začiatkom leta roku 2006 sme sa pokúšali spojiť 2 PC so 100 Mbit a 10 MBit kartou.. (a robilo to pekné probélmy). Kedže sme boli na koniec úspešní, zrodila sa myšlienka počitačovej siete v našej obci...